ћир lat eng
 
 
   Arhiva  
ARHIVA
Vesti
Vesti - 2018 Vesti - 2017
Vesti - 2016 Vesti - 2015
Vesti - 2014 Vesti - 2013
Vesti - 2012 Vesti - 2011
Vesti - 2010 Vesti - 2009
Vesti - 2008
 
Dokumenta
Zakoni koji su prestali da važe
Zakon o metrologiji ("Službeni glasnik RS" 20/2010)
 
Uredbe koje su prestale da važe
Uredba o načinu vršenja metrološkog nadzora ("Službeni glasnik RS" 88/2010)
 
Odluke koje su prestale da važe
Odluka o osnivanju metrološkog saveta ("Službeni glasnik RS" 63/2010)
 
Podzakonski propisi koji su prestali da važe
Pravilnik o vrstama merila koja podležu zakonskoj kontroli"Službeni glasnik RS" 13/2018
Pravilnik o vlagomerima za zrna žitarica i semenke uljarica "Službeni glasnik RS" 39/14
Pravilnik o prethodno upakovanim proizvodima "Službeni glasnik RS" 43/2013 i 16/2016
Pravilnik o vagama sa neautomatskim funkcionisanjem "Službeni glasnik RS" 17/13
Pravilnik o uslovima za priznavanje nacionalnih etalona "Službeni glasnik RS" 70/2011
Pravilnik o vrstama merila za koja je obavezno overavanje i vremenski intervali njihovog periodičnog overavanja "Službeni glasnik RS" 49/2010 i 110/13
Pravilnik o overavanju merila  "Službeni glasnik RS" 1/2012
Pravilnik o merilima  "Službeni glasnik RS" 63/2013 i 95/2016
Pravilnik o načinu vanrednog pregleda merila "Službeni glasnik RS" 54/2012
Pravilnik o metrološkim zahtevima za merila brzine vozila u saobraćaju ("Službeni glasnik RS" 72/13)
Pravilnik o metrološkim uslovima za regloskope-uređaje za proveru velikog i oborenog svetla na vozilu "Službeni list SRJ" 37/00
Metrološko uputstvo za pregled regloskopa- uređaja za proveru velikog i oborenog svetla na vozilu Glasnik ZMDM, 3/00
Pravilnik o metrološkim zahtevima za merila brzine vozila u saobraćaju ("Službeni glasnik RS" 40/09)
Naredba o oznakama finoće na predmetima od dragocenih metala ("Službeni list SRJ" 8/1995; "Službeni list SRJ" 15/2001)
Naredba o znaku proizvođača predmeta od dragocenih metala ("Službeni list SRJ" 8/1995)
Pravilnik o sadržini i obliku službene legitimacije lica ovlašćenog za vršenje metrološkog nadzora ("Službeni glasnik RS" 17/2009)
Odluka o visini i načinu plaćanja naknada za pokriće troškova u vezi sa ispitivanjem i žigosanjem predmeta od dragocenih metala ("Službeni list SCG" 3/2006; "Službeni glasnik RS" 109/2009)
Naredba o vrstama i oblicima žigova za označavanje stepena finoće predmeta od dragocenih metala ("Službeni list SRJ" 8/1995)
Pravilnik o uslovima koje u pogledu izrade moraju ispunjavati predmeti od dragocenih metala ("Službeni list SRJ" 8/1995)
Pravilnik o uslovima za dobijanje znaka proizvođača predmeta od dragocenih metala ("Službeni list SRJ" 8/1995)
Pravilnik o sadržini i obliku službene legitimacije lica ovlašćenog za vršenje nadzora na predmetima od dragocenih metala ("Službeni glasnik RS" 17/2009)
Pravilnik o načinu ispitivanja i žigosanja predmeta od dragocenih metala ("Službeni list SRJ" 8/1995)
Pravilnik o uslovima za ispitivanje i žigosanje predmeta od dragocenih metala ("Službeni list SRJ" 8/1995)
Pravilnik o metrološkim uslovima za automatska merila nivoa tečnosti u nepokretnim rezervoarima ("Službeni list SFRJ" 76/1990)
Pravilnik o metrološkim uslovima za medicinske električne termometre za kontinuirano merenje temperature ljudskog tela ("Službeni list SFRJ" 18/1990)
Pravilnik o metrološkim uslovima za medicinske električne termometre za merenje maksimalne temperature ljudskog tela ("Službeni list SFRJ" 18/1990)
Pravilnik o metrološkim uslovima za medicinske (humane) termometre ("Službeni list SRJ" 34/1996)
Pravilnik o metrološkim uslovima za (elektronska) statička brojila reaktivne električne energije, klase tačnosti 2 i 3 ("Službeni list SFRJ" 47/1998)
Metrološko uputstvo za pregled medicinskih električnih termometara za kontinuirano merenje temperature ljudskog tela ("Glasnik SZMDM" 2/1990)
Metrološko uputstvo za pregled medicinskih električnih termometara za merenje maksimalne temperature ljudskog tela ("Glasnik SZMDM" 2/1990)
Metrološko uputstvo za pregled medicinskih (humanih) termometara ("Glasnik SZMDM" 3/1996)
Pravilnik o metrološkim uslovima za sprave za određivanje hektolitarske mase žitarica i uljarica ("Službeni list SRJ" 80/94)
Pravilnik o metrološkim uslovima za alkoholometre "Službeni list SFRJ" 6/85
Metrološko uputstvo za pregled alkoholometara Glasnik SZMDM, 2/85
Pravilnik o metrološkim uslovima za vlagomere za zrna žitarica i semenke uljarica "Službeni list SFRJ" 11/93 i 46/93
Metrološko uputstvo za pregled vlagomera za zrna žitarica i semenke uljarica Glasnik SZMDM, 4/88
Pravilnik o metrološkim uslovima za merila nivoa zvuka "Službeni list SRJ" 27/01
Metrološki postupak za overavanje merila nivoa zvuka za merenje buke u životnoj i radnoj sredini Glasnik DMDM, 2/08
Pravilnik o metrološkim uslovima za manometre za merenje pritiska u pneumaticima "Službeni list SFRJ" 20/86 i 10/87
Metrološko uputstvo za pregled manometara za merenje pritiska u pneumaticima Glasnik SZMDM, 4/92
Pravilnik o metrološkim uslovima za areometre stalne mase "Službeni list SFRJ" 54/85
Metrološko uputstvo za pregled areometara Glasnik SZMDM, 2/85
Pravilnik o metrološkim uslovima za manometre za merenje krvnog pritiska "Službeni list SFRJ" 20/86
Metrološko uputstvo za pregled manometara za merenje krvnog pritiska Glasnik SZMDM, 4/92
Pravilnik o metrološkim uslovima za uređaje sa valjcima za proveru sile kočenja po obodu točkova kod vozila na motorni pogon i priključnih vozila "Službeni list SFRJ" 31/87
Metrološko uputstvo za pregled uređaja sa valjcima za proveru sile kočenja po obodu točkova kod vozila na motorni pogon i priključnih vozila Glasnik SZMDM, 4/92
Pravilnik o metrološkim uslovima za automatske refraktometre kojima se meri maseni sadržaj šećera u širi "Službeni list SFRJ" 70/89 i 74/90
Metrološko uputstvo za pregled automatskih refraktometara kojima se meri maseni sadržaj šećera u širi Glasnik SZMDM, 4/89
Pravilnik o metrološkim uslovima za ručne i Abbe refraktometre "Službeni list SRJ" 34/98
Metrološko uputstvo za pregled ručnih i Abbe refraktometara Glasnik SZMDM, 4/98
Pravilnik o metrološkim uslovima za merne transformatore za brojila električne energije "Službeni list SFRJ" 66/84
Metrološko uputstvo za pregled mernih transformatora za brojila električne energije Glasnik SZMDM, 3/83
Pravilnik o metrološkim uslovima za rashladne sudove za mleko (laktofrize), mlekomere i merne sudove "Službeni list SFRJ" 29/91
Metrološko uputstvo za pregled rashladnih sudova za mleko (laktofriza), mlekomera i mernih sudove Glasnik SZMDM, 2/91
Pravilnik o metrološkim uslovima za merila mase - vage sa neautomatskim funkcionisanjem klase tačnosti (I), (II), (III) i (IIII) "Službeni list SFRJ" 4/87
Metrološko uputstvo za pregled vaga sa neautomatskim funkcionisanjem klase tačnosti (I) i (II) Glasnik SZMDM 2/81
Metrološko uputstvo za pregled merila mase - vage sa neautomatskim funkcionisanjem maks. merenja preko 9000 kg Glasnik SZMDM 3/83
Metrološko uputstvo za pregled elektromehaničkih merila mase sa neautomatskim funkcionisanjem klase tačnosti (III) i (IIII) sa računarom ili bez računara Glasnik SZMDM 2/85
Pravilnik o metrološkim uslovima za dozimetre fotonskog zračenja u zaštiti od zračenja "Službeni list SRJ" 62/98
Metrološko uputstvo za pregled dozimetara fotonskog zračenja u zaštiti od zračenja Glasnik ZMDM, 4/98
Pravilnik o metrološkim uslovima za termoluminescentne dozimetre "Službeni list SRJ" 47/92
Metrološko uputstvo za pregled termoluminescentnih dozimetara Glasnik ZMDM, 4/92 i 1/93
Pravilnik o metrološkim uslovima za dozimetre sa silicijumskom diodom "Službeni list SRJ" 26/95
Metrološko uputstvo za pregled dozimetara sa silicijumskom diodom Glasnik ZMDM, 3/95
Pravilnik o metrološkim uslovima za dozimetre sa jonizacionom komorom "Službeni list SRJ" 6/03
Pravilnik o merilima "Službeni glasnik RS" 63/2013
Pravilnik o načinu ovlašćivanja privrednih subjekata i drugih pravnih lica za obavljanje poslova overavanja merila i o vođenju registra ovlašćenih tela "Službeni glasnik RS" 89/2010
Pravilnik o uslovima za obavljanje poslova overavanja merila "Službeni glasnik RS" 89/2010 i 56/2012
Pravilnik o načinu ovlašćivanja privrednih subjekata i drugih pravnih lica za obavljanje poslova overavanja merila i o vođenju registra ovlašćenih tela "Službeni glasnik RS" 89/2010
Pravilnik o načinu ovlašćivanja privrednih subjekata i drugih pravnih lica za obavljanje poslova overavanja merila i o vođenju registra ovlašćenih tela "Službeni glasnik RS" 89/2010
Pravilnik o načinu ovlašćivanja privrednih subjekata i drugih pravnih lica za obavljanje poslova overavanja merila i o vođenju registra ovlašćenih tela "Službeni glasnik RS" 89/2010
Pravilnik o načinu priznavanja inostranih uverenja, žigova i znakova usaglašenosti "Službeni glasnik RS" 86/2010
Pravilnik o metrološkim uslovima za instrumente za merenje otpornosti petlje "Službeni list SFRJ" 31/84
Pravilnik o metrološkim uslovima za merila električne otpornosti izolacije "Službeni list SRJ" 3/98
Pravilnik o metrološkim uslovima za merila električne otpornosti uzemljenja "Službeni list SRJ" 34/98 i 40/98
Metrološko uputstvo za pregled merila električne otpornosti uzemljenja Glasnik ZMDM, 2-3/99
Pravilnik o vrsti, obliku i načinu stavljanja državnih žigova koji se upotrebljavaju pri overavanju merila  "Službeni glasnik RS" 57/2011 i 77/2013
Pravilnik o sadržini i obrascu evidencije, kao i načinu vođenja evidencije koju vodi ovlašćeno telo  "Službeni glasnik RS" 58/2011
Pravilnik o načinu utvrđivanja ispunjenosti uslova za imenovanje tela za ocenjivanje usaglašenosti merila "Službeni glasnik RS" 2/2013
 
Interni akti
Izveštaj o radu Direkcije za mere i dragocene metale za 2010. godinu
Izveštaj o radu Direkcije za mere i dragocene metale za 2011. godinu
Izveštaj o radu Direkcije za mere i dragocene metale za 2012. godinu
Izveštaj o radu Direkcije za mere i dragocene metale za 2013. godinu
Izveštaj o radu Direkcije za mere i dragocene metale za 2014. godinu
Izveštaj o radu Direkcije za mere i dragocene metale za 2015. godinu
Izveštaj o radu Direkcije za mere i dragocene metale za 2016. godinu
Budžet DMDM - Podaci o prihodima i rashodima za 2012. godinu
Budžet DMDM - Podaci o prihodima i rashodima za 2013. godinu
Budžet DMDM - Podaci o prihodima i rashodima za 2014. godinu
Budžet DMDM - Podaci o prihodima i rashodima za 2015. godinu
Program rada Direkcije za mere i dragocene metale za 2011. godinu
Program rada Direkcije za mere i dragocene metale za 2012. godinu
Program rada Direkcije za mere i dragocene metale za 2013. godinu
Program rada Direkcije za mere i dragocene metale za 2014. godinu
Program rada Direkcije za mere i dragocene metale za 2015. godinu
Program rada Direkcije za mere i dragocene metale za 2016. godinu
Program rada Direkcije za mere i dragocene metale za 2017. godinu
Finansijski plan Direkcije za mere i dragocene metale za 2012. godinu
Finansijski plan Direkcije za mere i dragocene metale za 2013. godinu - Rebalans
Finansijski plan Direkcije za mere i dragocene metale za 2014. godinu
Plan izvršenja budžeta DMDM za 2015. godinu
Pravilnik o unutrašnjem uređenju i sistematizaciji radnih mesta u Ministarstvu ekonomije i regionalnog razvoja od 6. maja 2011. god.
Pravilnik o izmenama i dopunama Pravilnika o unutrašnjem uređenju i sistematizaciji radnih mesta u Ministarstvu ekonomije i regionalnog razvoja od 17. januara 2012. god.
Izvod iz pravilnika o unutrašnjem uređenju i sistematizaciji radnih mesta u Ministarstvu finansija i privrede od 16. oktobra 2012. godine
Pravilnik o unutrašnjem uređenju i sistematizaciji radnih mesta u Ministarstvu privrede od 24. januara 2014. godine
Pravilnik o unutrašnjem uređenju i sistematizaciji radnih mesta u Ministarstvu privrede od 8. marta 2014. godine
Pravilnik o unutrašnjem uređenju i sistematizaciji radnih mesta u Ministarstvu privrede od 10. oktobra 2014. godine
Program posebnog stručnog usavršavanja za 2016. godinu
Plan javnih nabavki za 2016. godinu
Pravilnik o unutrašnjem uređenju i sistematizaciji radnih mesta u Ministarstvu privrede koji je stupio na snagu 20.02.2016. godine
Budžet DMDM za 2016. godinu - Podaci o prihodima i rashodima
Budžet DMDM za 2017. godinu - Podaci o prihodima i rashodima
Plan metrološkog nadzora za 2017. godinu
Plan metrološkog nadzora za 2018. godinu
Plan javnih nabavki za 2017. godinu
Odluka o usvajanju izmene i dopune plana nabavki za 2017. godinu
Plan izvršenja budžeta za 2017. godinu
Izveštaj nadzor za 2017. godinu
Plan javnih nabavki za 2018. godinu
Izmena plana javnih nabavki 1
Izmena plana javnih nabavki 2
Plan izvršenja budžeta za 2018. godinu
 
Informator o radu
Informator o radu DMDM 19.07.2017.
Informator o radu DMDM 31.01.2017.
Informator o radu DMDM 17.10.2016.
Informator o radu DMDM 21.06.2016.
Informator o radu DMDM 12.04.2016.
 
Katalog usluga
Katalog usluga 2014.
Katalog usluga 2016.
Katalog usluga 2016. 9.1
Katalog usluga 2017. 9.2
Katalog usluga 2017. 9.3
 
Konkursi
Interni konkurs objavljen 05.04.2018.
Javni konkurs objavljen 28.02.2018.
Interni konkurs objavljen 28.02.2018.
Javni konkurs objavljen 17.01.2018.
Javni konkurs objavljen 23.08.2017.
Javni konkurs objavljen 19.10.2016.
Javni konkurs objavljen 27.7.2016.
Javni konkurs objavljen 7.6.2017.